o°•Grup Hepsi Fan Sitesi•°o
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
o°•Grup Hepsi Fan Sitesi•°o

~~Hepsi Fan Club~~

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

murat boz

3 posters
YazarMesaj
eren_şule
ErEn HaStAsI AdMiN
ErEn HaStAsI AdMiN
eren_şule

murat boz Empty
MesajKonu: murat boz   murat boz EmptyPerş. Mayıs 17, 2007 12:38 pm

MURAT BOZ

07.03.1980 yılında Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde dünyaya geldim. İlk ve ortaokul öğrenimimi yine burada tamamladıktan sonra 1995-96 eğitim öğretim yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi özel yetenek sınavını kazanarak eğitimime İstanbul'da devam etmeye başladım.

Bu dönem içerisinde ****** Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey’de müzikal konserlerde vokal olarak yer aldım. 1998’de Milliyet gazetesi liseler arası müzik ve halk oyunları yarışmasında erkek solist dalında Türkiye birinciliği kazandım. 1999 yılında Bilgi Üniversitesi jazz vocal bölümüne burslu olarak girdim.

Eğitimime 2003 yılında girdiğim İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünde devam etmekteyim. Şarkı söylemeyi, spor yapmayı yüzmeyi ve hayvanları çok severim..

Sahne performanslarında ve albümlerinde çalıştıgım kişiler; Shakira, Tarkan Tevetoğlu, Nilüfer, Nazan Öncel, Demet Sağıroğlu, Hande Yener, Nil Karaibrahimgil, Emel Müftüoğlu, Burcu Güneş, Zeynep Dizdar, Zeynep Mansur, Grup Hepsi, Grup Rapsodi, Grup Popcorn...

Seslendirdiğim reklam müzikleri; Mc donalds, İstikbal, Kola Turka...

murat boz Eylemks8
melis-cemre

melis-cemre

murat boz Empty
MesajKonu: Geri: murat boz   murat boz EmptyPaz Tem. 22, 2007 2:39 pm

Hem sesi hem de fiziği ile kalbinizde taht kuran murat boz ile daha farklı yapılmış bir söyleşi okuyacaksınız.Biraz oradan,biraz buradan sorduk.Söyleşinin ilginizi çekeciğini düşünüyoruz.
çantanızdan asla eksik etmediğiniz şeyler…
deodorant,parfüm,cüzdan ve şapka.
isminizi kendiniz koysaydınız ne olurdu?
yine murat koyardım.ismimi çok seviyorum.
kaç yaşında aşık oldunuz?adı neydi,nasıl biriydi?
ilkokula giderekn öykü adlı bir kıza aşık olmuştum,sınıf arkadaşımdı.
bir kadının önce neresine bakarsınız?
yüz hatlarına ve mimiklerine bakarım.
sevgilinizin cep telefonunu karıştırdığıız oldu mu?
hayır,hiç tarzım değildir.
bir kadında en tahammül edemediğiniz şey nedir?
kibir.
aşkta terk eden mi,yoksa terk edilen misiniz?
zamanında ikiside oldum.
aşkın ömrü sizce ne kadar?
çok uzun değil.
en uzun ilişkiniz ne kadar sürdü?
5 yıl.
aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?
yüksek ateş,deride dökülme,öksürük krizleri!şaka tabii.bir anda şapşallaşırım ve çok heyecanlı olurum.
size kazık atan birinden nasıl intikam alırsınız?
intikam tarzım değildir.herşeyi oluruna bırakırım ve her olaydan ders çıkarmaya çalışırım.
hangi durumlarda birine yalvarırsınız?
bugüne kadar hiç kimseye yalvarmadım,yalvarmam da.
bugüne kadar yaptığınız en çılgın şey ?
sakin yaşamayı seven biriyim,çılgınca işler yapmadım hiç.
dünyada herhangi bir yer olsaydınız neresi olmak istersiniz?
bir başkadır benim memleketim.
hangi kşulda birisine yalan söylersiniz?
eğer hayati bir durumsa yalan söyleyebilirim.yoksa yalandan nefret ederim.
vücudunuzda en beğendiğiniz yeriniz…
allah güzel yaratmış.her yerimi beğeniyorum.
unutamadığınız bir hediye var mı?
bir televizyon programında stüdyodaki izleyicilerden genç bir kız arkadaş,bana kolundaki bilekliği çıkartıp hediye etmişti.hala saklıyorum.
ıssız bir adaya gitseniz yanınıza kimi götürürsünüz?
ailemi.başkasını istemem.sandığınız gibi romantik bir cevabım yok.
hesabınıza 100 bin dolar yatırsalar ne yapardınız?
sahibini bulmaya çalışırım.
bir kıyafet balosuna hangi kıyafetle gitmek istersinizz?
padişah kıyafeti olabilir.osmanlı tarihini seviyorum.
en son ne zaman ağladınız?
hatırlamıyorum.
bir kadında neyi affetmezsiniz?
ihaneti.
erkekler kadınlardan ne ister?
sabır.
kadınlar erkeklerden ne ister?
ilgi ve sadakat.
aşkı 3 kelimeyle tarif edermisiniz?
mutluluk,acı ve bağımlılık.
en sevdiğiniz yemek?
annemin etli dolması.
asla yapamadığınız iki şey?
paraşütle atlamak ve yalan söylemek.
bir partide başınıza gelecek en kötü şey?
üzerime içki dökülmesi.
en çok neye para harcarsınız?
kıyafetlerime
bugüne kadar size yapılmış en ilginç şaka?
ben şakaları sevmem ama güzel şaka yaparım.
hiç ihanet ettiniz mi?
herkes bir kere de olsa yanlışa düşebilir sanırım.
en son kaybettiğiniz eşyanız?
cep telefonum.
paparazzi olsaydınız kimin fotoğraflarını çekmek isterdiniz?
kesinlikle angelina jolie.
ayna karşısında kaç dakika harcarsınız?
maximum 10 dakika.
en güzel yaptığınız yemek?
makarna

alıntıdırr

“Maximum” adlı albümü ile daldığı starlar dünyasının tadını çıkaran yeni seksi pop starımız Murat Boz, Elle dergisine verdiği röportajda konserlerinde üstünü başını parçalayan hayranlarıyla büyük aşk yaşadığını söyledi ve ekledi: “Hayranlarımdan biriyle sevgili olabilirim, bu konuda sınırlarım yok.”

Burslu okuduğu halde okulunu bırakmak zorunda kaldı Murat Boz. Böylece caz vokalistliği eğitimi yarım kaldı ama sahneler pop star olma yolunda ilerleyen bir vokalist kazandı. Boz “Şimdi maddi olarak iyi durumdayım ve silbaştan İTÜ Konservatuvarı’na başladım. Benim için diploma çok önemli” diyor. Şu sıralar hayatının en hareketli günlerini yaşayan Murat Boz durmadan televizyon programlarına çağrılıyor. Ancak bunların çoğunu reddediyor, özellikle sabah yayınlanan kadın programlarından güzel yüzünü mahrum etmeye kararlı. Zaten “Avrupai” imajına ters düştüğü için İbo Show’a katıldığı zaman epey eleştirilmişti. “Bu eleştirilere kesinlikle katılmıyorum. Bizden rica ettiler, ben de katıdım. İbrahim Bey bu ülkenin en önemli sanatçılarından biridir” diyor.

Peki o zaman; bu nahoş konudan çok daha sevdiği mevzulara uzanalım. Mesela konserlerine: “O kadar çok yerde konser veriyorum ki, hangi şehirde hangi günde olduğumuzu bile bilmiyorum. Bütün yazı tatil yüzü görmeden konser vererek geçireceğim. Şikayetim yok, Allah artırsın.”

Avrupa’ya da açılmış Murat Boz. Daha çok Türkler’in yoğun olarak yaşadığı Nürnberg, Frankfurt, Köln, Zürih ve Viyana gibi şehirler bunlar ama olsun. 2 bin kişilik konser salonlarını tıka basa dolduruyor ya… Dinleyiciler 10 şarkının 10'una da ezbere eşlik ediyorlar ya… Hem daha en havalısından söz etmedik. Pek yakında Londra’da ilk kez düzenlenecek Türk Festivali’nde sahneye çıkacak.

Peki şan, şöhret ve paraya kavuşmuşken yeniden başa dönüp üniversite sıralarında dirsek çürütme konusundaki ısrarı niye? “Öyle demeyin. Bir diploma şart şu hayatta” diye cevap veriyor bu soruya da… O klişe deyimle şöhret basamaklarını yavaş yavaş tırmanıyor Murat Boz. 2007'nin en çok ödül kazanan isimlerinden biri oldu bile… Altın Kelebek ve Kral TV Müzik Ödülleri’nden “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ve İstanbul FM ödülü ilk akla gelenlerden: “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı Ödülü’nü almak benim için çok önemli. Çünkü bu ödülü hayatında sadece ve sadece bir kere alabilirsin. Diğer ödüllere benzemiyor.”

UÇUK BİR HAYATIM YOK

Peki sizce Murat Boz da diğerleri gibi havalara girecek mi? Nazar boncuğu kabilinden biri-iki minik kaprisini saymazsak gayet mütevazı, sağlam ve efendi duruyor. Hala Acıbadem’de anne-babasıyla birlikte oturuyor ve halinden memnun: “Annem emekli öğretmen, şu anda özel bir okulda çalışıyor. Babam işçi emeklisi, bir de benden dört yaş büyük bir abim var. O da gümrük komisyoncusu. Kendi hallerinde insanlar, onların hayatlarını pek etkilemedim.”

Ailesi tabii ki biricik oğullarının başarısından gurur duyuyor. “Ben çok evcimen bir insanım. Uçuk bir hayatım yok, pek dışarı çıkmam. Yalnız başıma olmayı severim ve çok kitap okurum. Arkadaşlarımla da genellikle evde vakit geçiririz. Para, pul, şöhret genellikle insanları değiştiriyor ve beni de değiştirmez diyemiyorum” diyor.

Sigara içmiyor ve alkolle de arası pek hoş değil Murat Boz’un. Ayrıca gayet mütevazı bir genç; konserler dışında öyle korumalarla filan dolaşmıyor henüz: “Öyle her yere korumalarıyla gidenlerden nefret ediyorum. Mesela Kral TV Müzik Ödülleri’ne korumalarla gelmek çok saçma bence.”

HAYRANIN YAŞI FARK ETMEZ

Murat Boz’un korumaları onu sadece konserlerde kızlardan koruyor. “Konserlere korumayla çıkmak zorunda kalıyorum. Kadın hayranlarımdan üstümü başımı parçalayanlar oluyor çünkü. Yine de şikayetçi değilim, her konser verdiğimde ‘Oh ne güzel işim var benim’ diyorum.”

“Beni erkekler sevmiyor. Dinleyicilerimin çoğu kadın. Sürekli sevgilerini ifade ediyorlar, hediyeler gönderiyorlar” diyor Murat Boz. Asıl bomba söylediklerinin devamında: “Hayran hayrandır, benim için yaşları fark etmez. Beni 6 yaşındaki de dinliyor, 60 yaşındaki de. Albümden önce çok kız arkadaşım oldu ama şimdi sevgilim yok. Zaten ona ayıracak vaktim yok. Şu an en büyük aşkı hayranlarımla yaşıyorum. Hayranlarımdan biriyle de aşk yaşayabilirim. İnsanlar böyle şeylere sınır koyabilir ama ben koymam. Aşka sınır konulabilir mi ya?”

Albüm öncesi biraz daha çelimsiz bir vücudu varmış ama şimdi epey spor yapıyor ve gayet dikkatli besleniyor. Öğlen yemeğini yarım tabak salatayla geçiştirdiğine şahit olduk. Sırım gibi dedikleri türden bir bedene sahip olarak da bu çabalarının ödülünü almış Murat Boz. “Bunu özellikle yazın. Boyum 1.86 kilom 83. Herkes beni kısa boylu sanıyor ama değilim. Vücudumdaki kas oranı yüzde 57, yağ oranı yüzde 18¨ diye de vurguluyor
beyza-cemre

beyza-cemre

Hepside Kimin Fanısın : Tabiki Cemreminnnnnnn

murat boz Empty
MesajKonu: Geri: murat boz   murat boz EmptyPerş. Nis. 03, 2008 11:14 pm

teşekkürler
http://ghepsiciler.nice-board.com

murat boz
1 sayfadaki 1 sayfası